بیمه عمروتامین‌آتیه

دراین بیمه نامه ، بیمه گذاران با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه ، علاوه برتامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آتیه امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت را نیز درصورتی که بیمه شده هم باشند، خواهند داشت. بیمه های عمر همراه با تشکیل سرمایه که اکنون در بسیاری از کشورهای جهان ارائه می شود، طرفداران زیادی داشته و با توجه به انواع آن می تواند مورداستقبال اقشار مختلف جامعه قرار گیرد. بیمه پاسارگاد با دریافت مبالغ حق بیمه، اولا بیمه شده را در مقابل خطر فوت بیمه می کند و ثانیا مازاد مبالغ دریافتی را سرمایه گذاری می نماید و نرخ سود آن سرمایه گذاری را تا حد نرخ بهره فنی تضمین می نماید و چنانچه سود بیشتری از محل سرمایه گذاری بدست آورد بخش عمده از آن را به عنوان مشارکت در منافع به بیمه گذار می دهد.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمر و سرمایه گذاری


یکی از مهمترین طرح‌های این بیمه نامه، بیمه عمر و سرمایه گذاری است، بیمه عمر مزایایی از جمله پوشش‌ها و سرمایه‌گذاری برای آینده را برای بیمه گذار ارائه می‌کند، که در واقع یکی از کاملترین بیمه نامه‌های بیمه عمر است که دارای طرح‌های مختلف بیمه‌ای نیز می‌باشد. این بیمه نامه هم برای زمان حیات فرد بیمه شده و هم برای زمان فوت وی پوشش‌هایی را ارائه می‌کند. از مهمترین مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری این است که  علاوه بر پوشش های بیمه عمر، حق بیمه عمر در پایان قرارداد به همراه سود تضمینی به فرد استفاده کننده پرداخت می‌شود.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمر زمانی


در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه نامه فوت نماید، سرمایه بیمه نامه به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌شود. اما اگر دارنده این بیمه نامه در پایان قرارداد بیمه نامه زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود. شاید علت داشتن این بیمه نامه، پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی است که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود و در مقابل خسارتی است که به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه تمام عمر


در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در هر سنی و در هر سال بیمه ای‌اش فوت نماید، شرکت بیمه سرمایه‌ای را به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌کند. در واقع دارنده بیمه عمر هیچ پوششی به غیر از پوشش فوت ندارد. در انتهای قرارداد هم اگر فرد زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمر و بازنشستگی


داشتن یک مستمری کنار بازنشستگی که هر فردی دریافت می‌کند، می‌تواند آرامش خاطری برای زمان کهنسالی باشد. یکی از طرح‌های بیمه عمر، بیمه عمر و بازنشستگی می‌باشد. این طرح را برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند، که با پرداخت حق بیمه در نهایت اندوخته بیمه‌ای وی تبدیل به مستمری و بازنشستگی می‌شود. اگر مستمری برای سال‌های بازنشستگی خود ندارید بهتر است که بیمه عمر و بازنشستگی را داشته باشید تا بتوانید هم از پوشش‌های بیمه عمر و هم از بحث سرمایه‌گذاری این بیمه نامه استفاده نمایید.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان


این بیمه نامه برای فرزندان می‌باشد و معمولا همه والدین برای فرزندانشان که در سنین پایین هستند این بیمه نامه را خریداری می‌کنند. با داشتن این بیمه نامه سرمایه گذاری در سنین پایین شکل می‌گیرد و در زمانی که فرزندشان در سنی قرار گرفت که نیاز به حمایت مالی داشت می‌تواند از اندوخته مالی بیمه نامه خود استفاده نماید. مدت این بیمه را می توان تا ۳۰ سال انتخاب کرد. در طول داشتن این بیمه نامه همه پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری انجام گرفته در بیمه عمر انجام می‌شود.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمر و تامین آتیه خانواده


حفاظت از خانواده مهمترین گزینه برای هر فردی است. حال برای حفاظت از خانواده برای زمانی که کنارشان نیستید بیمه عمر و تامین آتیه مهمترین گزینه است. بیمه عمر و تامین آتیه یکی از طرح‌های بیمه عمر است که هر فردی می‌تواند این بیمه نامه را بر اساس شرایط بیمه عمر داشته باشد. سرمایه فوتی که در بیمه عمر به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود، می‌تواند یک حمایت مالی برای خانواده شما باشد. حتی اگر مدت بیمه نامه به پایان برسد اندوخته نهایی بیمه نامه در اختیار بیمه گذار قرار می‌گیرد. تمامی مزایای بیمه عمر در کنار سایر پوشش‌هایی است که با انجام این بیمه نامه شروع می‌شود.

انواع بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار


همه زنان خانه‌دار برای آینده مالی خودشان نگرانی‌هایی دارند. داشتن بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند پشتوانه ای برای خانم‌هایی باشد که هیچ بیمه نامه‌ای ندارند. بیمه تامین آتیه زنان خانه‌دار دارای پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای می‌باشد.

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۱. در این بیمه نامه سرمایه بیمه عمر ضریبی از میزان قدرت پرداخت حق بیمه، بیمه گذار در ماه خواهد بود. این ضریب می تواند ۱۲۰ ،۱۵۰ ،۱۸۰ ،۲۱۰ ،۲۴۰ ، ۲۷۰ ،۳۰۰ ،۳۳۰ و ۳۶۰ برابر انتخاب گردد .

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۲. درنحوه پرداخت حق بیمه، پیش بینی شده است که بیمه گذار بتواند حق بیمه را به صورت تلفیقی از روش یکجا (به صورت سپرده گذاری نزد بیمه گر) و اقساطی پرداخت نماید.

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۳. مدت بیمه نامه می تواند از ۵ سال تا ۳۰ سال درخواست گردد.

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۴. برای مقابله با تورم فرضی با درخواست بیمه گذار مبلغ حق بیمه می تواند به میزان ۳ تا ۲۵ درصد در هر سال نسبت به سال قبل افزایش یابد.

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۵. اندوخته حاصل شده از محل بیمه نامه متعلق به بیمه گذار است و در طول مدت بیمه نامه وی حق دارد این اندوخته را به طور کامل برداشت (بازخرید) و یا به صورت وام دریافت نماید. (پس از سپری شدن ۶ ماه از زمان صدور و پرداخت حداقل ۶ ماه حق بیمه)

مزایا بیمه عمروتامین‌آتیه

۶. بیمه گر متعهد است سود ناشی از مشارکت در منافع حاصل از سرمایه خود را علاوه بر سرمایه بیمه به بیمه گذار پرداخت نماید.

پوشش‌های اصلی بیمه نامه عمروتامین‌آتیه

پوشش‌های تکمیلی بیمه نامه عمروتامین‌آتیه

درصورت تقاضای بیمه‌گذار و درج پوشش در بیمه نامه امکان استفاده از پوشش‌های درج شده در زیر فراهم است.نکات مهم قبل از خرید بیمه عمروتامین‌آتیه

بیمه عمرهمان‌طور که از نامش پیداست، بیمه زندگی است و تداعی‌کننده روزهای خوش زندگی، اما آیا این روزهای خوش پایدار است؟ یا این اطمینان را داریم که همیشه در طول زندگی بدون شرایط سخت، بیماری، از کارافتادگی و… زندگی خواهیم کرد؟ پس بیمه عمر و زندگی برای همه‌ی ما بیمه‌ای ضروری است، تا در شرایط موردنیاز از آن استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم، نکات مهمی که در خرید بیمه عمر لازم دارید را بررسی کنیم.

انتخاب پوشش بیمه‌ای مناسب:

اولین موردی که در خرید بیمه عمر باید به آن توجه کنید، انتخاب پوشش بیمه‌ای مناسب است. این کار با مطالعه و کمک گرفتن از یک مشاور حرفه‌ای امکان‌پذیر است. با مشاوره‌ای که دریافت می‌کنید، می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، پوشش‌ها و تعهدات مناسب را انتخاب کنید، در این صورت شما یک سرمایه‌گذاری مناسب انجام داده‌اید.

انتخاب پوشش امراض خاص:

بهتر است پوشش‌های مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال با پرداخت حق‌ بیمه‌ی بیش‌تر، امراض خاص را نیز تحت پوشش قرار دهید. با افزایش بیماری‌های نظیر سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضای اصلی و هم‌چنین جراحی عروق قلبی، این پوشش اهمیتی زیادی پیدا می‌کند.

پرسشنامه را با دقت پرکنید:

اطلاعات خواسته‌شده در پرسشنامه را دقیق پرکنید، درست نبودن هریک از اطلاعات درخواستی، بیمه‌گر را در ارائه نرخ درست حق بیمه دچار اشتباه می‌کند. حال اگر این اشتباهات از روی عمد باشد، بیمه‌نامه باطل خواهد شد و حق بیمه قابل‌برگشت نیست؛ اما اگر از روی عدم آگاهی و سهوا باشد فقط ذخیره ریاضی قابل پرداخت است.

بنابراین در پر کردن اطلاعات درخواستی پرسشنامه دقت کنید.

امکان افزایش یا کاهش سرمایه در بیمه عمر:

شما می‌توانید هرساله درصدی به‌عنوان حق بیمه پرداختی خود اضافه کنید تا از کاهش ارزش پولی که براثر تورم به وجود می‌آید جلوگیری کنید. شما می‌توانید از ۵ تا ۲۵ درصد به‌صورت سالیانه به‌حق بیمه پرداختی خود اضافه کنید.

مبلغ مناسب را برای سرمایه‌گذاری در موعد مقرر انتخاب کنید:

به این نکته توجه کنید که فراتر از قدرت مالی خود وارد سرمایه‌گذاری بیمه عمر نشوید، چراکه با یک بحران مالی و اقتصادی این امکان وجود دارد که نتوانید حق بیمه خود را پرداخت کنید و از بیمه خود منصرف شوید، این نکته را نیز بدانید بیمه عمر حداقل ۴ تا ۶ سال طول می‌کشد تا به سوددهی برسد، حال اگر در سال‌های اول و دوم بیمه‌نامه خود را بازخرید کنید متضرر شده‌اید. پس در خرید بیمه عمر دید بلندمدت (۱۰ الی ۲۰ ساله) داشته باشید، چراکه همین پس‌اندازهای کوچک در طی زمان به سرمایه هنگفتی تبدیل می‌شود.

بازگشت ...

روند خرید بیمه عمروتامین‌آتیه

مراحل خرید بیمه عمروتامین‌آتیه

تکمیل فرم پیشنهاد بیمه عمر

فرم بیمه عمر را با دقت و با کمال صداقت پر کنید. درصورتی‌که اطلاعات شخصی خود اعم از وضعیت سلامت، مشخصات ظاهری و غیره را به‌ اشتباه در فرم بیمه عمر وارد کنید شرکت بیمه می‌تواند بیمه ‌نامه را هر زمانی که متوجه این اشتباهات شد فسخ کند و هیچ هزینه‌ای بابت آن نپردازد.

مراحل خرید بیمه عمروتامین‌آتیه

صدور بیمه‌ نامه

بعد از بررسی‌ های انجام ‌شده حق بیمه اولیه را می‌پردازید و بیمه‌نامه برای شما صادر می‌شود و به امضای طرفین (شرکت بیمه و شما) می‌رسد. شما همچنین می‌توانید در ابتدای کار مبلغ بیشتری را سرمایه‌گذاری کنید

مراحل خرید بیمه عمروتامین‌آتیه

پرداخت حق بیمه عمر

حق بیمه به روش‌های مختلفی اعم از پرداخت آنلاین در درگاه‌های اینترنتی شرکت بیمه، پرداخت از طریق عابر بانک، بانک، تلفن همراه قابل انجام است. در صورت دیرکرد حق بیمه به تعداد چند ماه که بستگی به شرکت بیمه طرف قرارداد شما دارد، شرکت بیمه می‌تواند بیمه عمر شما را فسخ کند یا در صورت بروز خسارت از پرداخت هزینه‌های مربوط امتناع ورزد

سوالات متداول

 بله می تواند داشته باشد اما در مورد پوشش های بیمه ای سقف مشخصی برای سنین مختلف تعیین شده است که مجموع این پوشش ها در بیمه نامه های متعدد نباید از سقف معینی تجاوز کند جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید

بهترین پاسخ به مشتری این است که اطلاعات کاملی در این زمینه و قوانین و مقررات بیمه ای داشته باشیم. نخست اینکه طبق ماده های36 و 37 و 46 و 60 و 71 تمامی شرکت های بیمه اعم از شرکت های دولتی و خصوصی تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزی هستند. در صورتی که شرکت بیمه ای منحل یا ورشکسته گردد، تعهدات بیمه نامه به عهده بیمه مرکزی می باشد و در این میان اولویت پرداخت خسارات با بیمه گذاران بیمه عمر هست؛ زیرا بیمه گذاران مشتریان 30 ساله شرکت می باشند. از طرفی در این میان شرکت دیگری به نام شرکت بیمه های اتکایی وجود دارد که نقش حامی و تکیه گاه را ایفا می کند. بدین صورت که 50% از حق بیمه های عمر که به شرکت های بیمه ای پرداخت می گردد، مستقیما به بیمه مرکزی واریز می شود تا در صورت متضرر شدن شرکت بیمه نسبت به بیمه های دریافتی به صورت اتکایی عمل نماید.

داشتن ایمنی و امنیت واژه هایی است که هرگاه می شنویم ناخودآگاه در ذهن ما تمام اقداماتی که موجب حفاظت در مقابل حوادث میگردد یه تصویر کشیده می شود. ایمنی در کار، امنیت در جامعه، ایمنی در ورزش، امنیت شغلی، ایمنی در حوادث، امنیت در جاده ها، تمام این واژه ها به ما یادآوری می کند که باید اقدامی انجام دهیم، خطر در کمین است و ذهن ما ناخودآگاه حوادث و اتفاقات ناگواری را به تصویر می کشد و به طور غریزی چاره ای را جستجو می کند. کلاه ایمنی، دقت و توجه، هشیاری در هنگام کار و رانندگی، عبقور از مناطق کم خطر و معابر مطمئن تر، ماهمواره به دنبال پیشگیری از این رویدادها هستیم که قطعا بهتر از درمان است اما متاستفانه گاهی تمام این پیشگیری ها موثر واقع نمی شود  و حادثه ای ناگوار رخ می دهد. و آنقدر ما از این واقعیت گریزانیم که کمتر به آن می اندیشیم، اما با توجه به یک واقعیت نمی توان ماهیت آن را تغییر داد، بنابراین باید چاره ای اندیشیم شاید تنها اقدامی که امروز می توانیم برای کمتر کردن تبعات و میزان خصارت های مادی حوادث انجام دهیم، گرفتن مشاوره از یک مشاور حرفه ای صنعت بیمه است. پس امروز که بیمه نیاز ندارید، اقدام کنید زیرا روزی که به آن نیاز پیدا کنید هرگز هیچ شرکت بیمه ای شما را بیمه نخواهد کرد

می دانیم که در زندگی هر فرد مسائل و دغدغه های فراوانی وجود دارد که ذهن افراد را در گیر می کند. یکی از این مسائل که همواره مدنظر بوده، خلل وجود بیمه های عمر است که به دلیل فقدان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عموما افراد جامعه از وجود این بیمه نامه ها و مزایای آن بی اطلاعند، دلایل و انگیزه های مختلفی وجود دارد که الزام این بیمه نامه ها را احراز می کند. از جمله عواملی مانند آینده نگری، انتظارات افراد، واقع بینی، پیشرفت و پیش بینی، احساس امنیت و آرامش، رفاه اجتماعی ترس از دست دادن و سرمایه گذاری و .. از این رو با افزایش قابلیت ها و پیچیدگی های نوین اقتصادی، محیطی و فرهنگی و دیدگاه های مختلف، به یک پشتوانه جهت بهره مندی از امکانات مطلوب نیازمندیم. لذا شناخت مسائل و روبرو شدن با واقعیت های تلخ جامعه که همواره با آن ها روبرو هستیم لازمه ی برداشتن گام های محکم جهت دوراندیشی و پیاده کردن استراتژی و راهبردهای خاص است. یکی از این استراتژی هایی که می تواند ریسک ها و خطرات احتمالی آینده را تحت تاثیر خود قرار دهد و ارزش های موجود را حفظ و احساس امنیت و آرامش و نیازهای افراد را بطور شفاف در زندگی افراد بگنجاند و استفاده از خدماتی چون تامین باز نشستگی، حوادث پیش بینی نشده ای مانند( فوت، نقص عضو، از کار افتادگی، هزینه های پزشکی و بیماری های خاص باعث محافظت از تحکیم خانواده و از طرفی باعث ایجاد طرحی برای سرمایه گذاری به شیوه ی اصولی می گردد. قطع به یقین شناخت و بهره مندی از مزایای این بیمه مستلزم استفاده از سه عامل آگاهی، احساس نیاز و اقدام به خرید می باشد

1-  بیمه هایی که در جامعه وجود دارند از جمله تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و ..... ماهیت درمانی دارند   بنابراین اگر حادثه ای رخ دهد بیمه های درمانی نمی توانند نیاز ما را برآورده کنند و حوادث را پوشش نمی   دهند   2 - در صورت فوت در بیمه تامین اجتماعی حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص ( همسر مجرد ،  و از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد و پسر زیر سن قانونی) انتقال می یابد   و به غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن (یک ماه حقوق) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود. در بیمه عمر اگر اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی اگر یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، پوشش فوت بر اثرحادثه تا ۳ برابر سرمایه فوت به صورت یکجا، به بازماندگان ( با درصد دلخواه و انتخاب ذینفع به اختیار)پرداخت میگردد.